Anti-Aging – Medycyna przeciwstarzeniowa

Bez względu na epokę i czasy, społeczeństwa zawsze dążyły do tego,
by zachować młodość. Młodość wizualną i duchową. Z czym kojarzy się młodość? Z urodą, z fascynującym życiem, możliwościami, oraz zdrowiem. XXI wiek to czasy w których medycyna przeciwstarzeniowa zaczyna na poważnie „rozwijać skrzydła”. I nie chodzi tutaj jedynie o dbałość nad pięknem zewnętrznym. Mamy również do czynienia z rozwinięciem innych dziedzin nauki, jak np. współczesne choroby społeczne: rak, Parkinson, które są nieodzownym elementem tego procesu. Naukowcy z całego świata dążą do tego, by nie pominąć tutaj żadnej z dziedzin, tak istotnych dla życia każdego mieszkańca planety. Nie wolno zapomnieć o psychologii, która także wpływa na tzw. medycynę anti-aging. Dla wielu młodych (i nie tylko) starość jest oznaką słabości i rezygnacji. „Bycie starym” nie jest w modzie.

Trenerki fitness, dodatkowe bonusy w pracy w postaci karnetów na siłownie, w sklepach półki z produktami fit, nie wspominając o coraz popularniejszych zabiegach upiększających, którym poddają się nie tylko celebryci i gwiazdy. Wszystko to ma nam jasno zakomunikować, że proces starzenia, nie jest mile widziany w naszym życiu. Osoba zaniedbana, czy to wizualnie, czy wewnętrznie (złe wyniki badań) jest dla nas symbolem nieszczęścia, czy też upadku. Dlatego też wszelkie działania, które w jakiś sposób mogą odsunąć od nas wizję starości są jak najbardziej mile widziane. Wizyta u kosmetyczki, suplementy diety, ruch fizyczny, spotkanie z psychoanalitykiem, medytacja, życie bez stresu mogą pomóc nam przeciwdziałać starzeniu. Przecież w naszym zaciszu domowym, też możemy o to zadbać. To naprawdę dobra sprawa, że zaczynamy postrzegać siebie w inny sposób. Warto o siebie zadbać, warto zafundować sobie luksus od czasu do czasu, udając się do kosmetyczki, zdrowo się odżywiając, uprawiając sport czy też panując nad nerwami w pracy.
medycyna przeciwstarzeniowa
Z każdej strony bombardują nas plakaty z pięknymi i zdrowymi ludźmi. To podświadomie wpływa na naszą psychikę. Można się temu sprzeciwiać, można również temu poddać. To w jakim zakresie skorzystamy z jej usług zależy jedynie od nas. Może warto zainteresować się tym tematem, przecież nikt nas do niczego nie zmusi…