Co powinno się wiedzieć o płaszczach przeciwdeszczowych?

Aura w Polsce, jak wszyscy wiemy, nie rozpieszcza nikogo. Nie jest ważne którą w danej chwili porę roku, zawsze należy trafnie dobierać odzienie wierzchnie. Jednym z częściej wybieranych przez różne osoby jest płaszcz.

płaszcze przeciwdeszczowe


Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że płaszcz to jedynie zbiorowa nazwa paru różnych rodzai płaszczy. Jesienią i na początku wiosny wkładany jest ocieplony płaszcz zwany jesionką. Latem dla ochrony przed kurzem narzucane na ramiona są prochowce z cienkiej tkaniny. Natomiast płaszcz na zimę to palto lub dla kobiet z futerkiem – pelisa. Noszone ze względu na moment, a nie na rodzaj pogody to dyplomatka, inaczej płaszcz o długich i wąskich klapach natomiast bez paska, a także trencz, innymi słowy płaszcz dwurzędowy z paskiem, dostosowany do postury. Znajoma wielu marka Burberry to również określenie jednego z rodzaju płaszcza o poprzecznym splocie. Jest, a raczej było również dużo nazewnictw płaszczy wkładanych w przeszłości, jednakże tych określeń już się nie używa. Istnieje również pogrupowanie gdy patrzymy na osobliwe rolę płaszcza, tutaj dzielone są na: płaszcze przeciwdeszczowe ze specjalnej tkaniny, płaszcze kąpielowe, płaszcze zakonne, w większości wypadków ubierane przez benedyktynów i cystersów, bardzo osobliwym modelem jest dodatkowo płaszcz nazywany domino i jest obszernym płaszczem z kapturem wkładany jako przyodziewek kostiumowy.
Polska pogoda powoduje, iż jednym z najbardziej porządanych płaszczy jest ten przeciwdeszczowy. W formie takiego wariantu płaszcza stosowane są fasony wyżej przytoczone. Najistotniejszy jest w tym miejscu jednak półprodukt z którego jest on wykonany, ponieważ najważniejsza jest rola takiego ubrania wierzchniego. Jest on używany właściwie przez nieomalże cały rok. Właściwej jakości płaszcz przeciwdeszczowy dostarcza wygodne poruszanie się bez obawy o to, że odzienie pozostanie przemoczone, a równocześnie jest delikatny a także niekrępujący chodzenia.