Co wynegocjować w toku pierwszej rozmowy z zespołem na zabawe weselną?

Organizacja wesela to długotrwała procedura. Należy sumiennie przewidzieć wszystkie elementy składające się na pożądany przebieg tego wydarzenia. Jak frapujemy się nad oprawą muzyczną posiadamy do dyspozycji dwie opcje – DJ-a lub zespół weselny. To, kogo wybierzemy, zależy od twoich osobistych wymagań. Niektórzy decydują się na usługi DJ-a, jaki uzasadniają w ten sposób, że w sytuacji granej muzyki nie wystąpią żadne pomyłki. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ może mieć miejsce szereg innych przymiotów, o które winien zadbać DJ, a o jakich nie wszyscy pamiętają.

zespół weselny warszawa

Kto wchodzi w skład zespołów muzycznych

Zespół na wesele to zdecydowanie alternatywa kosztowniejsza, lecz w przypadku korzystania z usług profesjonalistów – również bardziej atrakcyjna. Oprawa muzyczna „na żywo” za każdym razem jest pozytywnie odbierana przez zaproszonych – nawet jeżeli zdarzą się drobne omyłki lub zawahania w czasie zabawy – należy mieć na uwadze to, że granie z drobnymi pauzami przez kilka godzin non stop to uciążliwa praca zarówno umysłowa, jak również fizyczna, toteż potencjalne omyłki trzeba traktować jako coś całkiem naturalnego. Zespół weselny tworzą wielokrotnie wykształceni muzycy, którzy będą mogli pochwalić się świadectwem średniej szkoły muzycznej. Często możemy spotkać tam także wychowanków wyższych uczelni. To w większości wypadków jesteśmy w stanie poznać podczas słuchania takiego zespołu. Zespół weselny złożony jest zwykle z czterech osób – wokal, perkusja, gitara i klawisze.

zespół weselny warszawa

Spotkać możemy jednak zdecydowanie większe kapele powiększone o akordeon, trąbke, saksofon czy skrzypce. Dobierając zespół na wesele, dobrym pomysłem będzie brać pod uwagę opinie naszych znajomych, którzy przedtem korzystali z usług danej kapeli. Najlepszą z możliwości jest baczne pilnowanie oprawy muzycznej wesel naszych kumpli, na których dane było nam się znaleźć – zdołamy wtedy sami odczuć, jak konkretny team sprawdza się w grze na żywo. Istotnym detalem jest oprócz granej muzyki też charyzma członków, którzy powinni porwać na parkiet nawet najbardziej zmęczonych weselników.