Czy leasing jest drogocenny

Prowadzenie prywatnej firmy przeważnie oznacza kupno nowych samochodów, jakie zapewnią dalsze prowadzenie działalności. Chociaż nie zawsze posiadamy na to satysfakcjonującą ilość środków finansowych. Z tego powodu powstały, inne formy finansowania tych projektów. Jedną z nich jest leasing. Termin ten oznacza wynajęcie lub pożyczenie i jest zniewalającą możliwością nabycia auta dla przedsiębiorstw, które nie otrzymały pożyczki.


”leasing

Polega on na korzystaniu z ofiarowanego środka transportu przez czas zapisany w umowie pod warunkiem, że osoba wynajmująca będzie pewnie płaciła miesięczną takse. Podejście to decydująco dotyczy krótkich umów, podczas jakich nie dojrzewa do całkowitej spłaty wynajmowanego auta. Ta forma finansowania przeważnie jest stosowana tam gdzie wartość początkowa dobra jest gigantyczna, dlatego m.in. takim popytem cieszy się leasing samochodów osobowych. Jest to specjalnie kuszące wybieg dla małych i średnich przedsiębiorstw, jakie nie mają dostatecznych funduszy pieniężnych na kupno odpowiedniej floty. Nader często wpłata początkowa to zaledwie parę czy kilkanaście procent ceny samochodu. Leasing samochodu osobowego to dodatkowo mniejsze koszty ubezpieczenia go. Jest to realne, bo usługodawca korzysta ze zryczałtowanych stawek u ubezpieczyciela. Dodatkowo dzięki temu, iż leasing to usługa, nie wpływa on w przeciętny sposób na zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Rozwiązanie to też ewentualność szybkiego otrzymania pojazdu, dlatego że jest już on wychwycony i opłacony.

Leasing samochodów dostawczych to też kilka wad. Najogromniejszą jest, że wynajmowany samochód nie jest Twój. Może to mianować nie lada jaki ambaras dla wielu przedsiębiorstw. Warto dodatkowo oddać obserwację, że leasingując gablota mamy ewentualność jego pierwokupu. Chociaż nie stale będzie to opłacalne, jako że liczba za jaki możemy go kupić jest ustalana podczas podpisywania umowy, przez okres jej trwania może on stracić więcej na wartości niż początkowo zakładano. Inną wadą tego systemu finansowania jest brak możliwości dokonywania w samochodach jakichkolwiek modyfikacji.