Dyspenser do taśm klejących

Sklejanie za pomocą taśmy klejącej opakowań wykonanych z tektury bądź folii jest dosyć popularną metodą stosowaną w przemyśle zajmującym się opakowaniami, oraz pakowaniem. Ręczne sklejanie kartonów oraz worków byłoby procesem bardzo mozolnym, oraz nieefektywnym. Dyspenser do taśm klejących znacząco optymalizuje pracę w halach przemysłowych oraz fabrykach zajmujących się pakowaniem na masową skalę.

Urządzenie to jest przeznaczone do łatwiej i prostej obsługi jedną ręką. Dostępne są dyspensery w pełni zautomatyzowane, półautomatyczne oraz ręczne. Różnica jest uwarunkowana innymi częściami składowymi dyspensera i jego mechanizmem działania. Zasadniczo na urządzenie składa się rękojeść o ergonomicznym kształcie niemęczącym dłoń podczas obsługi. Drugim elementem składowym jest miejsce zaczepu szpulki z taśmą klejącą oraz ostrza odcinającego taśmę. Dyspensery mogą posiadać przycisk na rękojeści służący do perforowania taśmy albo tę samą funkcję może pełnić wciskana dźwignia w szczytowej części urządzenia. Dyspenser do taśm klejących wstępuje również w formie stacjonarnego podajnika na taśmę — montowany stojaczek zazwyczaj na powierzchni blatu biurka zapobiega ślizganiu się dyspensera.

Zastosowanie podajnika do taśmy przede wszystkim odpowiada za przyśpieszenie czasu pracy, ale również zauważalnie podnosi jakość wykonywanej pracy, jaką jest sklejanie tekturowych pudeł lub foliowych worków, oraz innych opakowań potrzebujących sklejenia taśmą klejącą. Dyspenser do taśm klejących jest niezbędnikiem każdej działalności zajmującej się pakowaniem oraz powinien znajdować się na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego. Materiały sklejane za pomocą podajników taśm klejących, czy też obustronnych są oklejone dokładnie i równo, czego nie może zagwarantować praca ludzkich rąk w tym samym czasie. Dzięki dyspenserom można zapomnieć o mozolnym odklejaniu wolnego brzegu taśmy z jej szpuli.
Dyspenser do taśm klejących