Egzotyczne wakacje. Co zrobić z autem?

Kiedy planujemy wakacje za granicą, bardzo często pojawia się problem jak dostać się na lotnisko. Bywa, że jest ono oddalone od miejscowości, w której mieszkamy nawet o kilkaset kilometrów.
Do wyboru mamy więc kilka opcji.
	parking przy lotnisku balice

Pierwszą jest oczywiście parking przy lotnisku balice. Jego cena jest stosunkowo niewielka, a większość takich miejsc objęta jest monitoringiem i ochroną całodobową.
Możemy także spróbować zatrzymać się w ostatnim dniu przed wylotem u znajomych, którzy mieszkają niedaleko lotniska, z którego zaplanowany jest wylot. Samochód możemy pozostawić na parkingu, niedaleko ich mieszkania, a potem zamówić taksówkę.

Możemy również poprosić znajomych, aby nas podwieźli, jednak często wakacyjne wyloty odbywają się późnym wieczorem lub z samego rana, co może kolidować z pracą czy planami przyjaciół.
Bywa też, że nie zawsze chcemy prosić innych o przysługę, czy sprawiać problem lub po prostu nie znamy nikogo, kto mieszka w odpowiedniej odległości od lotniska.

Co robić w takiej sytuacji?

Zawsze pozostaje opcja rezerwacji hotelu na jedną dobę przed planowaną podróżą. Niestety, jest to dość kosztowna opcja, gdyż doba hotelowa, zwłaszcza w dużych miastach, w wakacje, nie jest tania.
Jest to więc kolejny koszt, który należałoby wliczyć w budżet przeznaczony na wypoczynek.
Wielu z nas odkłada cały rok na wakacje, duża część decyduje się na kredyt, żeby móc spędzić tydzień lub dwa w egzotycznym miejscu, z dala od domu. Dodatkowy koszt jest zatem mało atrakcyjną opcją.
Jeśli jednak musimy skorzystać z samochodu, warto przemyśleć parking przy lotnisku. To koszt około 100 złotych na tydzień, a mamy pewność, że po powrocie nasze auto będzie na nas czekało.
To również doskonała opcja, gdyby jednak nasz powrót się opóźnił lub lot został przyspieszony. Nikt nie będzie musiał na nas czekać, po wyjściu z terminala możemy spakować bagaże i wracać do domu. Nie ma wątpliwości, że parking przy lotnisku to najlepszy wybór.