eskapady w Pieniny

Wybierając się na wczasy w naszym państwie na ogół jedziemy na Mazury, w górską kraine czy też nad morze. Zwłaszcza jednakże urozmaicone stają się oczywiście polskie góry. Każdy, nie ważne czy od zawsze wędruje po górach, bądź jedzie wędrować po raz pierwszy, jest w stanie wyszukać lokalizacje do siebie. Słusznym kierunkiem będą na 100% Pieniny. Pieniny to góry polsko-słowackie. Posiadają kilkadziesiąt traktów krajoznawczych, którymi mogą przechadzać się osoby poszukujące przygód. Szlaki mają zróżnicowany poziom trudności, tak aby bardziej oraz mniej wprawne osoby mogły wyselekcjonować ścieżki dostosowane do własnych zdolności.
Niemal całe Pieniny bywają częścią Pienińskiego Parku Narodowego, i co za tym idzie znajdują się na obszarze objętym ochroną.

sporty extremalne

Charakterystyczną atrakcją Pienin bywa Dunajec. Jest to rzeka, na której urządzane bywają spływy kajakowe tego rodzaju jak m.in. rafting dunajec. Na fragmentach o dużym szczeblu trudności zdołają być one doświadczeniem niemalże ostatecznym. Każdy kto lubi adrenalinę nie może sobie odmawiać tegoż wariantu przyjemności.
Pozostałe sporty extremalne, jakie da się uprawiać w Pieninach to chociażby wspinaczka. Jest to trudny sport pod kątem wytrzymałości oraz brawury. Trzeba również często wykazać się świadomością rozumu podczas wspinaczki, jako iż wszystkie nasze decyzje mogą zaważyć na bezpieczeństwie, a życiu.

sporty extremalne

Jest to szczególnie istotne, jeżeli wspinamy się w parach, a nie samotnie. Atrakcje pieniny to jednak przede wszystkim grzbiety górzyste. Najwyższym szczytem są Trzy Korony, a najpiękniejszym bywa Sokolica. Warto jest odwiedzić również Wązóz Homole oraz wodospad Zaskalnik. Jeżeli ciekawi nas architektura powinniśmy udać się do Zamku w Niedzicy a także do Zamku Czorsztyńskiego.
W Pieninach jest także co wykonywać w zimie. Jeżeli lubimy jazdę na nartach obowiązkowo musimy odwiedzić Szczawnicę. Młodzi narciarze i niewielkie pociechy będą w stanie poszaleć w Kacwinie. Zimą też można udać się na wędrówki górskie, a jeśli preferujemy siedzieć w domku przy kominku, to warto zaopatrzyć się w grzaniec a także oscypki.