Fotel ergonomiczny – i wielogodzinna praca przy monitorze jest mniej przykra

Spędzanie wielu godzin przed monitorem komputera przez cały czas wystawia mnie na ryzyko wpędzenia się w rozmaite schorzeniasystemu kostno-stawowego. Nieprawidłowo dostosowane biurko oraz krzesło umieją nadzwyczaj szybko doprowadzić do niszczenia naszych stawów i są w stanie odbić się niezwykle negatywnie na naszej formie. Dzisiaj boleję nad tym, że tak bardzo wstrzymywałem zmianę swego biurka, przy którym pracuję, i z wymianą własnego krzesła biurowego.

Nie wcześniej niż w momencie kiedy zacząłem się zmagać z problemami kłykciów w swoich dłoniach pojąłem, że czas najwyższy jest dokonać zmiany w moich dotychczasowych sprzętach, z których korzystałem w trakcie działania na komputerze. Szczególnie dobrany pod mój wzrost rozmiar biurka do komputera i w pełni dopasowane siedzisko sprawiło, że nie mierzę się już więcej z kłopotami z kręgosłupem ani mięśniami ręki. Nowatorski fotel ergonomiczny, jaki kupiłem w moim ulubionym sklepie, wybornie nadaje się do korzystania z niego także przez kilkanaście godzin bez przerwy, bez wstawania z niego nawet na krótki czas.

 fotel ergonomiczny


Świetne wykończenie podtrzymania na ręce i nader wygodna, możliwa do ruszania tylny fragment siedziska perfekcyjnie się przystosowują do mojego ciała i dopuszczają wygodne użytkowanie komputera nawet przez niemało godzin. Zbliżony fotel nabyłem również mojemu synowi, który właśnie rozpoczął naukę w liceum i całymi dniami umie siedzieć przed ekranem komputera w czasie odrabiania lekcji domowych czy też w trakcie relaksowania się, grając w swoje ukochane gry komputerowe. Powiedziawszy wcześniej o swoich problemach z kręgosłupem, jestem zobligowany w tym miejscu wyraźnie zaakcentować, że używany przeze mnie fotel w pracy przy komputerze, spełnia również funkcję rehabilitacyjną i bardzo dobrze wpływa na fragment lędźwiowy mojego kręgosłupa. Mogę nie myśleć już o nadwerężaniu go wieloma godzinami korzystania z komputera.