Jak dobrze jest mieć ciepło…

Podjęliście decyzję – budujecie dom w Szczecinie. Przez najbliższe miesiące wybór projektu i odpowiednie umieszczenie go na działce będzie spędzał sen z powiek. potem wstępne zagospodarowanie terenu – jakieś rośliny, ścieżki, miła drewniana altanka i obok studnia.

naprawa junkers szczecin
Projekt jest już gotów. Wszystkie elementy zgrywają ze sobą, ale poza oknami, drzwiami, kolorem elewacji i wykończeniem dachu pojawia się pewien problem. Co z ogrzaniem całości? Co wybrać – tyle ofert na rynku. Kocioł węglowy, pelletowy, gazowy, elektryczny? Kto wie, co przyniesie przyszłość i jakie ogrzewanie wybrać. Rozważacie różne opcje i szczegóły. Węgiel teraz jest tani, ale brudzi, trzeba wynosić popiół, ca jakiś czas wysprzątać wnętrze pieca. A co będzie później – jak węgiel podrożeje? Gdzie go składować, jak rozpalać, czy może ekogroszek? I nosić worki? Albo może elektryczny – koszt instalacji podobny, czysto, schludnie, raczej bezpiecznie…Tylko czasem może się okazać, że nie wystarczy…A jak prąd podrożeje? A co z naprawą?
No i wreszcie opcja ogrzewania gazowego. Tu jest łatwiej. Gaz jest praktycznie wszędzie, wybór kotłów na rynku ogromny. W razie czego serwis w okolicy, jak nie ten, to inny podjedzie, naprawi i po kłopocie. Dzwonicie i porównujecie ceny kotłów, osprzętu, serwisów, sterowników. Ceny zróżnicowane, czas działanie również. Dosyć korzystnie na tle konkurencji wygląda koszt w pozycji naprawa junkres Szczecin. I czas oczekiwania na reakcję nie za długi. No to kupujemy. Rozprowadzi się ogrzewanie podłogowe, kilka grzejników na poddaszu i w garażu.
Kilka miesięcy trwało poszukiwanie odpowiedniej ekipy, ale nareszcie wprowadzacie się do nowego, pachnącego jeszcze świeżością domu. Przestronnie, przyjemnie, jasno, a, co najważniejsze, CIEPŁO. Jeszcze tylko kilka bibelotów, jakieś podusie, makatki, trochę ramek ze zdjęciami i dom zaczyna być domem