Jak na przykład troszczyć się o własny pojazd plus nie oszaleć?

Czym bywa dla mężczyzny jego samochód? Z reguły staje się po prostu machiną, obiektem użytecznym do przemieszczania się z miejsca A do punktu B. Jest to impersonalna machina, niczym specyficznym się nie odróżniająca, od choćby maszynki do kawy.

Ja z kolei przynależę do pozostałej wspólnoty właścicieli pojazdów. Do ekipy, dla jakiej wyłącznie słowo „właściciel” bywa nieco nietaktowne. My nie posiadamy auta, my razem z nim egzystujemy. Przystaję do grupy ludzi, którzy w pozątkowej piątce zazwyczaj odwiedzanych stron internetowych, mają giełdy z częściami, detailing wnętrza warszawa, czy też wątki zadedykowane mianemu przez nas samochodowi.

To my jesteśmy owymi facetami, o których krążą dowcipy i miejskie legendy, traktujące o naszych ambarasach z wykreowanymi przez nas trójkątami. O familii chłopaka, samochodu oraz kobiety. To o nas damy opowiadają: duzi chłopcy oraz ich zabaweczki. No i nareszcie, to my bywamy bohaterami historyjek o chłopisku co kimać nie jest w stanie, bo śnią mu się koszmary o rozlane kawie w samochodzie plus topieniu się w kupie ulotek o strasznej treści: czyszczenie tapicerki skórzanej warszawa. Tak, nam naprawdę śnią się tego rodzaju sny.

FlashDetailing


Uwielbiamy nasze auta, bywają dla nas nie tyle hobby, ale metodą na byt. Nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić życia bez tej sterty złomu. Nadajemy im nazwy i wściekle na nie przeklinamy, gdy zaznają dysfunkcji. Nie oznacza to rzecz jasna, że wszelką reperację robimy na własną rękę. Bycie tego rodzaju szaleńcem konotuje posiadanie zdolności reperowania aut. Wielbimy, kiedy ktoś z sporą wiedzą cacka się naszym czterokołowcem. Zgoła niby rodzic, jaki śpi beztrosko, wiedząc, iż nad jego larotoślą czuwa najlepszy zawodowiec. Z tego powodu nierzadko wypatrujemy dobrych dla nas lokalizacji, miewamy przez to napchane kieszenie informacjami o jednostkach, gdzie istnieje najlepsza impregnacja tapicerki skórzanej warszawa itd.

Czy to choróbsko? Poniektórzy w ten sposób sądzą. Ależ… jak my lubimy na nią chorować!

Źródło: FlashDetailing