Jaki narożnik wybrać do salonu?

narożniki skórzane
Meble wypoczynkowe są istotnym elementem wyposażenia każdego domu czy też mieszkania. Narożnik zazwyczaj umieszczany jest w centralnym punkcie każdego salonu, dlatego powinien jednocześnie być ozdobą tego pomieszczenia ale również być wygodny oraz praktyczny.
Jak dobrze wybrać narożnik?
Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, jak duży narożnik może stanąć w naszym salonie. Gabaryty narożników zazwyczaj nie należą do małych i mogą niepotrzebnie zabrać przestrzeń w małych salonikach.
Jeśli nasz salon jest odpowiednio duży warto zwrócić uwagę na narożniki tak zwane modułowe, których części można łączyć w dowolny sposób, co pozwala na postawienie go w różnych częściach pokoju.
Kolejną ważną sprawą jest to czy chcemy aby zakupiony przez nas narożnik posiadał funkcję spania. Jest to bardzo wygodna opcja, ponieważ jeśli nie posiadamy osobnej sypialni, w dzień możemy go złożyć i mieć wygodny narożnik, a na wieczór rozłożyć i mieć wygodne łóżko sypialniane.
Jeśli uznamy, że funkcja spania jest dla nas dobrym rozwiązaniem, musimy sprawdzić jak długie jest miejsce do spania po rozłożeniu narożnika. Długość po rozłożeniu musi być dopasowana do naszego wzrostu.
Jeśli już wiemy na jakiej wielkości narożnik możemy sobie pozwolić, czas przystąpić do wybrania tkaniny oraz wypełnienia.
W salonach z wyposażeniem wnętrz mamy spory wybór, w ofercie znajdziemy narożniki skórzane, z tkanin zwykłych, wodoodpornych oraz z ekoskóry. Wybierając tkaninę musimy kierować się przede wszystkim jej funkcjonalnością, jeśli mamy małe dzieci warto zainwestować w tkaninę wodoodporną, która będzie dłużej utrzymywać nienaganny wygląd mebla.
Wiele osób decyduje się na narożniki skórzane, głównie ze względu na ich elegancki wygląd. Trzeba jednak pamiętać, że taki mebel wymaga stosowania specjalnych środków do pielęgnacji.