Kapitalne wakacje górach

Panorama gór jest nie do opisania o każdej porze dnia i roku. Bez względu na to czy widzimy ośnieżone szczyty, czy połoniny pełne krokusów, to zawsze odnajdą się chętni, aby podziwiać widoki. Wycieczki w góry będą też idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy doceniają aktywnie spędzony czas. Wędrówki mogą wyczerpać najbardziej wytrwałych, podobnie jak narty bądź snowboard. Słabeusze nie mają w górach żadnych szans.

noclegi w górach

Szchronisko młodzieżowe czy PTTK?

Jeżeli jesteś jedną z tych jednostek, jakie miłują góry i już planujesz wyjazd, to należałoby zwrócić uwagę na jakiś konkretny nocleg. Naturalnie, da się przemieszczać z własnym namiotem a dodatkowo to też będzie miało swój powab, prawdopodobnie nawet o wiele większy aniżeli mogłoby się wydawać (przede wszystkim ze względu na wszelkie niedogodności z tym związane). Wypada w takim razie pamiętać o jednej, niezwykle ważnej sprawie: większa część górskich szlaków jest zlokalizowana na obszarze parków narodowych, a to oznacza, że nie ma opcji rozbicia namiotu, gdzie się komu żywcem podoba. Właściwie wyłączną opcją jest dogadanie się z zarządcą schroniska, który może pozwolić na biwakowanie na obszarze dookoła swojego schroniska. I oczywiście z tej przyczyny za każdym razem należałoby sprawdzić noclegi w górach. Opcją dla obeznanych będą oczywiście schroniska młodzieżowe czy PTTK. Ich zasadniczą wartością jest to, iż nie trzeba schodzić z gór, aby mieć możliwość przespać się w jakimś miejscu oraz kolejnego dnia wyruszyć w dalszą trasę. Ze względu na to można dojść w miejsca, jakie będą niedostępne dla jednodniowych wycieczek. W schroniskach nie doświadczymy ogromnych komfortów, ale zapewne nikt nie liczy na cuda wysoko w górach, prawda? Trafiają się również pensjonaty, w jakich powita cię gazda, a gaździna nie puści, tak długo jak nie poupycha w ciebie pół tony jedzenia, bo przecież „zostały z ciebie jeno chodzące kości”. Szczęśliwie, większość z tych posiłków jest wspaniała.

kraków noclegi

Problem ze spaniem zacznie się wtedy, jak próbujesz udać się w góry w trakcie jakiegoś świątecznego dnia – przede wszystkim na Sylwestra. W takim przypadku w Zakopanem a także okolicznych mieścinach nie ma możliwości znaleźć niczego porządnego. Szczęśliwie się składa, że to nie pojedyncza opcja. Kraków noclegi oferuje przez cały rok, w takim przypadku nawet w w dniu Sylwestra damy radę wyszukać coś porządnego. A Kraków nie jest tak daleko, aby nie dało się pojechać w stronę gór nawet na jeden dzień, żeby rzucić okiem na szczyty.