Metody, które wspomogą ci zlikwidować nieprzyjemny aromat z obuwia

Prawdopodobnie wiele z nas doświadczyło w życiu nieprzyjemnego kłopotu, jakim potrafią być śmierdzace buty. Nieprzyjemny zapach potrafi być niekiedy nie do zniesienia.

Jak odświeżyć buty?

Oto parę sposobów.
Pierwszym standardowym wyjściem bywa wyniesienie butów na noc na balkon, taras, przed próg, w jakiekolwiek miejsce na czyste powietrze, aby się przewietrzyły. O ile aura dopisuje, czyli wieje wiatr, to będzie to efektywne.

 śmierdzace buty

Czasami wystarczy zwyczajnie wypsikać wnętrze obuwia specjalnym odświeżaczem przeznaczonym do owego celu. Lokata nie jest drogocenna, a częste stosowanie odświeżacza zredukuje tworzenie się fetoru. Wolno także użyć wody toaletowej, aczkolwiek nie gwarantuje ona tego typu rezultatów jak odświeżacz. Można zdezynfekować wkładkę spirytusem salicylowym czy też podobnym specyfikiem i pozostawić do wyschnięcia. Wyłącznie to nie przynosi niesamowitych wyników, natomiast jest solidnym odkażaczem, co z pewnością będzie istotne, o ile pragniemy wykreślić fetor z butów.

Kolejnym sposobem, który potrzebuje od nas drobnej inwestycji, będzie nabytek zapachowych wkładek do butów oraz noszenia ich zamiast normalnych. Sporadyczne wymienianie od czasu do czasu wkładek aromatyzowanych zapewni nam dużą wydajność tego typu metody zwalczania dokuczliwego aromatu z butów. Wolno również wyprać buty razem z wkładkami mechanicznie, natomiast powinno się być uważnym, gdyż jeżeli nasze buty nie wydają się nazbyt wytrzymałe, to są w stanie się rozkleić.

Rzekomo najskuteczniejszym likwidatorem brzydkich aromatów jest soda oczyszczona. Sporą miarę powinno się wsypać do buta, tak by kopiasta powłoka przykrywała całą wkładkę oraz zostawić na noc. Jeśli zapach bywa nadzwyczaj głęboki, to winniśmy zostawić sodę w bucie nawet do paru dni, wymieniając ją co pewien czas na nową. Jest to przetestowana i zachwalana strategia przez sporo ludzi, także warto podjąć próbę.
Dobrym sposobem będzie splot kilku sposobów, co pozwoli nam wykluczyć fetor na stałe.