Najlepsze preparaty do brody.

Każdy brodaty człowiek przechodzi poprzez czas, gdy w jego brodzie pojawia się swoisty „łupież”. Oraz również dla niego, ale również dla otaczających go ludzi, nie stanowi to nader fajne odczucie.
Broda jawi się w tego typu sposób, jak gdyby pewnego razu zaplanowała zostać śnieżną kulą, co po wstrząśnięciu, sypie na wszystkie kierunki biały puch. Trudność w tym, iż w miejsce ślicznych fragmentów śniegu, tworzących miłą atmosferę, bródka mnoży koło siebie drobinki umarłego naskórka.
Martwy naskórek nie jest zarezerwowany jedynie dla bródki, jednak wytwarza się na co dzień na caluteńkiej przestrzeni swojego ciała oraz jest z ciała wykluczany chociażby w chwili kąpania się. Lecz w kwestii bródki działanie jest utrudnione, gdyż grubaśne, bujne kłaki zarostu hamują eliminowanie nieprzydatnych organizmowi drobinek naskórka, co powoduje występowanie w brodzie rzeczy na wzór łupieżu.
A więc dokładnie w tej chwili przychodzi moment na wyekwipowanie swojego brodacza w właściwe kosmetyki do brody, chociażby marki Pan Drwal oraz tzw. kartacz.

szampon do brody

szampon do brody

Kartacz, to dokładnie właściwie dostosowana szczotka do brody, która zrobiona jest ze sztywnego włosia, umożliwiającego wyeliminować niepotrzebny naskórek i pobocznie leciuteńko nawilżyć brodę. To dlatego, ponieważ systematyczne szczotkowanie owłosienia przyspiesza wytwarzanie sebum, którego rozmiar wyraźnie zmniejsza się w czasie zapuszczania włosów. Poza tym, czesanie zarostu kartaczem, nadsyła do mózgu komunikat, że w takiej sferze organizmu coś ma miejsce. Poprzez to w okolice twarzy przesyłana jest większa doza składników odżywczych, a w rezultacie – bródka prędzej wzrasta.

Umożliwia to szybciej przejść przez moment „drapiącej brody”, a wraz z stosowaniem środków typu szampon do brody bądź też olejek, można zapomnieć o każdych przykrych dolegliwościach, związanych z jej posiadaniem.