Napływ zagranicznych inwestorów

Polska staje się ostatnio jednym z najistotniejszych obiektów zainteresowania wielkich, zamożnych, zagranicznych inwestorów.

Dlaczego? Nasz kraj jest dla nich bowiem stosunkowo tani (dzięki czemu mogą u nas żyć jeszcze zamożniej, niż u siebie, gdzie utrzymanie kosztuje o wiele więcej). Ponadto, nasz rodzimy, krajowy rynek jest otwarty na nowe inwestycje, wiele „luk” rynkowych pozostaje jeszcze niewypełnionych, dlatego zachodni biznesmeni mają u nas naprawdę duże pole do popisu.

recruitment agencies in poland

recruitment agencies in poland

Eksperci po dokonaniu researchu snują liczne wnioski.

Analizie poddano wszystko – miejsca, w których najchętniej osiedlają się nasi biznesowi sąsiedzi, inwestycje, na które decydują się wyłożyć największe sumy pieniędzy, a nawet… frazy, które najczęściej wyszukują oni w internecie. Jakie wyszukiwania dominują więc wśród biznesmenów przybywających do naszej ojczyzny w celu założenia własnej firmy? Przede wszystkim „recruitment agencies in Poland„. Skąd tego typu tendencja? Tego specjaliści nie są pewni. „Nie mam pojęcia” – wzrusza bezradnie ramionami ekspert do spraw biznesu, Marcin Kochanowski. „Naprawdę, nikt z nas nie jest w stanie udzielić w stu procentach trafnej i pewnej odpowiedzi. Tak naprawdę snujemy jedynie domysły. Być może, kolokwialnie mówiąc, badają grunt? Chcą się rozeznać w naszym polskim rynku i sprawdzają, jakie przedsiębiorstwa u nas dominują. Podkreślam, może tak być. Ale czy faktycznie o to tak naprawdę chodzi? Tego nie wie nikt” – kończy. „Przekonamy się za parę lat” – dodaje ze śmiechem, twierdząc, iż szczyt napływu zagranicznych inwestorów powinien mieć miejsce w przeciągu najbliższych kilku lat.

Co opisana sytuacja oznacza dla nas, Polaków?

Cóż, przede wszystkim ogromne szanse rozwoju dla naszego kraju, a także powstawanie ogromnych liczb nowych miejsc pracy, na których zatrudnieni zostaną przecież nasi rodacy. Oferowane nam posady będą doprawdy bardzo zróżnicowane. Reasumując – każdy, niezależnie od wykształcenia, preferencji czy zainteresowań prawdopodobnie będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Czy powinniśmy więc być otwarci na zachodnich inwestorów? Jak najbardziej tak!