Nieco nowinek dotyczących galanterii futrzanej.

Noszenie futer może być przyjemne nie tylko w kwestii elegancji jak również szyku, lecz również przez wzgląd na funkcjonalność, a dokładniej ze względu na ciepło, które futro jest w stanie zapewnić własnemu organizmowi. Futra przede wszystkim upodobali sobie celebryci oraz sławy wielkich formatów. Od długiego czasu rozgrywa się bitwa o to, czy lepiej nabywać futra naturalne, czy syntetyczne. Zdania w kwestii futer naturalnych z jednej strony gromadzą się w przedmiocie mordowania zwierząt oraz kwestii ekologicznych, z innej zaś opowiadają się za delikatnością i miękkością dotyku. Jeżeli mowa o futrze syntetycznym, jego wrogowie w szczególności usiłują uzmysłowić, iż są one nieprzyjemne w dotyku oraz mniej estetyczne, jednakże zwolennicy uwidoczniają, iż sięgając po futra sztuczne ratujemy naszą faunę.
Oczywiście każda osoba ma prawo do swojego zdania a także do noszenia tego, co uznaje za właściwe, ja zaś, posiadając we własnej kolekcji jedynie syntetyczny futrzany szalik, czapkę oraz kamizelkę, poczęłam się zastanawiać, czy wadziłoby mi, jeśliby w mojej szafie pojawiła się naturalna galanteria futrzana.

Ubrania galanteryjne i przyodziania z innych materiałów

galanteria futrzana

Pamiętam, jak nadal będąc dzieciem przeraźliwie obawiałam się czapki z lisa,
jaką ubierała moja ciocia. Byłam wtedy jednak bardzo mała i z tego, co wiem, większość klikulatków w moim wieku bało się tego elementu garderoby. Nie wydaje mi się w związku z takim faktem, abym obawiała się jej
w mniejszym stopniu, gdyby czapka była syntetyczna. Mojej ciotki też wbrew pozorom nie niepokoił fakt, że by miała ciepłą czapkę, umarł jakiś lis. Być może w naszych osądach obecnie największe znaczenie ma wielka nagonka medialna skupiona dookoła analogicznego zagadnienia i z tej przyczyny niektórzy potrafią obawiać się nosić futra naturalne, pomimo,że tak właściwie każda elegancka pani o nich marzy.
W moim osobistym postrzeganiu jestem zmuszony przyznać, że faktycznie galanteria futrzana naturalna noszona przez panie, czy panów bywa oznaką piękna, wysokiej klasy oraz elegancji, i pomimo że częstokroć może być to duży koszt, jest to także lokata w nasz fenomenalny wygląd na długie lata, bo futra to hit modowy na każdy czas, stosowany w asortymentach wielu światowej sławy projektantów. Jeśli zaś mamy gryźć się ze swoim sumieniem, że przez nas musiało zginąć pewne zwierze, albo iż było trzymane w nieludzkich okolicnzościach, kupmy futro sztuczne, ono również pięknie wygląda, a przede wszystkim posiada praktyczne atrybuty.