Nieco zdań o integracji personelu

Zazwyczaj na frazes ” imprezy firmowe” zjawiają nam się w głowie rozpoznawane z filmów obrazy morza alkoholu, pijanych, tańczących w takt techno osób i powszechnego bałaganu. Tymczasem imprezy firmowe względnie wyglądają w inny sposób – są to bardziej imprezy integracyjne albo motywacyjne.
Jaka jest różność? w szczególności tego rodzaju imprezy mają swój cel – zintegrować pracowników oraz nakłonić ich do podejmowania dalszych wyzwań. Jakie są wartości takich imprez firmowych?

Co daje solidny wyjazd integracyjny

Przede wszystkim na imprezie integracyjnej personel poznaje się się poprawnie, a szef ma większą możliwość dostrzeżenia czyiś słabszych i lepszych stron.
Swoją drogą pracownicy chwalą się rodzinie i przyjaciołom, iż ich przedsiębiorstwo urządza specjalnie dla nich tego rodzaju imprezę. Z jednej strony konstruuje to solidny portret przedsiębiorstwa, a z drugiej – pracownikom z większym natężeniem zależy na tym, aby się wykazać, są w wyższym stopniu zmotywowani do podejmowania nowych wyzwań w pracy.
Oprócz tego taka
imprezy integracyjne wspomaga obniżyć skale stresu oraz przepracowania, dzięki czemu pracownicy znacznie efektywniej pracują po powrocie.Pożądane byłoby tutaj wspomnieć, że imprezy integracyjne mogą się odbywać również tylko między dopiero co przyjętymi pracownikami, wśród nowymi członkami zespołu a starszymi ewentualnie też mogą być niezależne od przyjęcia nowych ludzi do roboty i po prostu służyć lepszemu poznaniu się osób już pracujących w danej jednostce.
A czy imprezy firmowe muszą mieć wygląd jak te uwidoczniane na filmach akcji? Rzecz jasna, iż nie! Można zorganizować wspólny odjazd, wieczór tematyczny… Jest do licha i trochę możliwości oraz wiele firm organizujących nadzwyczajne imprezy mające na celu rozszerzenie u pracowników pewnych umiejętności. Koniec tygodnia ze wspinaczką, na raftingu, w siodle? Bądź gra w paintball lub escape room?
Po prawdzie warto zainwestować w imprezę integracyjną dla pracowników – wartości są wyraźnie nieocenione!