Nowoczesna technika izolacji poddaszy

Ostatnimi czasy dużym zainteresowaniem cieszy się metoda izolacji poddaszy pianką poliuretanową. Jednakże ocieplanie nią samemu musimy niestety odłożyć i skorzystać z usług specjalnej ekipy.

Czynność ta wymaga sporego doświadczenia, specjalistycznego sprzętu oraz odzieży. Pianki do wykonywania ocieplenia metodą natryskową dzieli się ze względu na strukturę na dwa rodzaje: zamkniętokomórkową i otwartokomórkową. Tą pierwszą ociepla się hale przemysłowe, chłodnie, magazyny, dojrzewalnie i przechowalnie produktów spożywczych. Ta druga natomiast poprzez mniejszą gęstość i lepsze przewodzenie ciepła, przepuszcza parę wodną, czyli tak jakby oddycha, jest dźwiękoszczelna, nie przewodzi toksycznych substancji. Dzięki tym właściwością stosuje się ją do izolacji poddaszy, sufitów i ścian w budynkach mieszkalnych.
ocieplanie i izolacja pianką poliuretanową

Ocieplanie i izolacja poddaszy pianką poliuretanową

Stosowanie tej metody natryskowej nie jest w żaden sposób szkodliwe, ani niebezpieczne dla zdrowia mieszkańców. Metoda ta wydaję się być bardzo prosta z punktu widzenia laika. Niestety jest tak tylko wtedy, gdy zadanie wykonują specjalni, doświadczeni wykonawcy. Izolacja poddasza pianką poliuretanową polega na rozpyleniu pianki ze specjalnego urządzenia w kierunku ocieplanego elementu. Pianka rozszerzając się kilkadziesiąt razy bardzo szybko zastyga. Ze względu na dynamiczny rozwój tejże metody izolacji możemy znaleźć w internecie mnóstwo ogłoszeń z całej polski: izolacja poddasza pianką poliuretanową małopolska czy też izolacja poddasza pianką poliuretanową śląskie. Decydując się na ekipę, która będzie wykonywać ocieplenie, w pełni możemy powierzyć im zadanie, gdyż oni doskonale wiedzą co robią.

http://ocieplamy.com/ocieplanie-poddasza-pianka/

Możemy ewentualnie poprowadzić lekki nadzór nad ludźmi nakładającymi piankę w celu dopilnowania, aby izolacja pianką poliuretanową była wykonana w 100% szczelnie, pokrywając całe miejsce do tego przeznaczone. Największym problemem są otwory okienne, które przed przystąpieniem do pracy powinny być idealnie zabezpieczone, gdyż zabrudzenia są właściwie nie możliwe do usunięcia.