O konieczności urlopu i remontu
Ferie miały wyglądać wcale odmiennie. Miała być plaże, miał być szum morza, miał być spokój i wytchnienie. Nieszczęśliwie na parę tygodni przed zamierzanym urlopem moja małżonka nie ścierpiała. „Remont potrzebny od natychmiast” – wykrzyknęła i w ogóle nie sądziła o negocjacjach…Z tego względu też nie trwoniłem czasu, odwlekłem rojenia o rozkosznym odpoczynku oraz czym prędzej zabrałem się za wyszukanie ekipy, jaka pomoże – mówiąc jak młody człowiek – opanować problem. Szukać nie należało wysoce. Wyraziło się, że przyjaciele przeprowadzali również ostatnio odnowienie i zachwalali swoją ekipę. A że z doświadczenia wiem, iż mało osób jest kontent z ekipy remontowej, prędko chwyciłem za aparat telefoniczny i dograłem godzina. Ważkim częścią, naszego naprawy miała być odmiana instalacji elektrycznej. Ta była bo staroświecka a także w reguły mogła zagrażać naszemu bezpieczeństwu.

Jednakże i w tym miejscu dopełniało nam szczęsćie. zakontraktowana brygada remontowa miała bowiem w swym składzie imponują elektryk wrocław, który doskonale wymienił naszą elektrykę. Drużyna istotnie okazała się bardzo porządna oraz swoją pracę dokonali nawet przed terminem. Pięknie! A ja już uważałem, że jacykolwiek dobrzy wyemigrowali do Anglii, a jakkolwiek okazało się, że i Gród nad Wisłą może pochwalić się wyśmienitymi specjalistami.Najgorsza praca zakończona , więc wypada zabrać się za zaaranżowanie „nowego” apartamenatu. Rozpoczęliśmy od łóżka – poprzednie rachowało sobie dobrych 10 lat, jeżeli nie więcej. Teraz pragnęliśmy dużo większe. pechowo okazało się, iż dobór tego wymarzonego nie jest taki prosty. Koniec końców zadecydowaliśmy się mimo to i po jakimś czasie nie żałujemy. Mylniej sprawa wygląda z prekursorską wanną.

Uprzedzony ilością czasu, jaką musiałem dawać na kupno łóżka, elekcja wanny pozostawiłem w gestii partnerki. I wyselekcjonowała. Jest co prawda piękna, jednakże…mała. Na ferie wprawdzie nie udało się pojechać tak jak w pierwszej chwili zakładałem, jednakowoż żona oczarowana efektami remontu…okupiła eskapadą do Italii na wrzesień. Warto było! Mam jakkolwiek nadzieję, że dodatkowy renowacja za parę lat…