Oznacza to, że wysyłanie kartek świątecznych jest słynne?

Mieszkańcy coraz to sporadyczniej ślą do siebie listy, jest to rzecz bezsporna. Nie szokuje to w dziejach, podczas gdy kontakt pomiędzy osobami mieszkającymi daleko od siebie jest łatwo dostępny. Wolno go realizować przez komunikatory społecznościowe, e-maile, albo dzięki telefonom komórkowym. Są to środki szybsze i bardziej niezawodne od tradycyjnej korespondencji. Dlatego także mało kto stawia w dzisiejszych czasach na skrobanie obszernych manualnych listów, sztuka epistolografii w zasadzie zanikła. Jednak w dalszym ciągu sporo osób przesyła kartki świąteczne.kartki wielkanocne

Kartki Wielkanocne

Twierdzą, że jest to zwyczaj warty podtrzymywania i wolą życzenia dostarczone tymsposobem, odczuwają, iż są bardziej osobiste i bezpośrednie aniżeli te ulokowane w SMS\’ach. Z tej przyczyny chociaż do rodziny przesyłają kartki wielkanocne (bądź bożonarodzeniowe, zależy jakie święta właśnie nadchodzą). Adresaci poza tym czynią to też.


Wskutek tego propozycja kartek wielkanocnych jest naprawdę rozległa i przeróżna. Ukazują się takowe, które bezpośrednio nawiązują do świętych atrybutów nadchodzącego święta – ukazany na nich jest zmartwychwstały Mesjasz Pan bądź Baranek, bywa, iż tuż przy nich jest cytowany cudzysłów z jakiejś kościelnej piosenki. Odmienne nie mają treści religijnej, chociaż odnoszą się do wielkanocnej tematyki – wstawione na nich są zajce, kurczaki, bądź kraszanki, czasami mieszczą one wszelkie przytoczone fragmenty. Tak czy owak tematyka świąteczna jest przeważającym motywem, co zresztą nie powinno nikogo zadziwiać.


Na odwrocie kartki (bądź w środku jeżeli jest ona w postaci maleńkiej książki), znajdują się zwykle wydrukowane uprzednio życzenia, z opcją napisania czegoś od siebie. To poprzednie dodaje przesłanej kartce intymny akcent, jakiego w istocie brakuje życzeniom wysyłanym przy pomocy zdobyczy współczesnej inżynierii.


kartki świąteczne

Życzenia świąteczne

Zdaje się, że o ile tradycyjne listy są skazane na wyginięcie, to renoma kartek świątecznych będzie się stale popierać na raczej dużym poziomie. Uczyni to nie jedynie mocno zakorzeniona wcześniej tradycja posyłania ich rodzinie i bliskim, ale i ich materialna forma czyniąca składane tą drogą życzenia bardziej osobistymi i szczerymi.