Piłka nożna – umiejętności, świadomość, taktyka

Ważną umiejętnością piłkarza jest dobre widzenie pola oraz piłkarzy, wszyscy pomocnicy muszą ją mieć. Proces rozwijania dobrego widzenie pola, jest powolny i pochodzi tylko z doświadczenia można go zyskać i stać się bardziej wykwalifikowanym. Aby przyspieszyć ten proces można spróbować i oglądać jak najwięcej gier w piłkę która zwiększy taktyczne zrozumienie gry, kolejna wskazówka której możesz spróbować jest grać na różnych pozycjach wtedy będzie Ci łatwiej i dalej pogłębiać swoją wiedzę na temat gry. Istnieje kilka czynników, które wpływają na wizję w terenie, są to :

UMIEJĘTNOŚCI

Jak stać się bardziej wykwalifikowanym i zacząć poprawiać sprawności techniczne z piłką, im więcej będziemy oglądać filmików piłkarzy, treningów a także patrzyć na znajomych na boisku i porozumiewać się z nimi w sposób zautomatyzowany jak to robią piłkarze łatwiej Ci będzie potem zadecydować co zrobić z piłką którą możemy nagle dostać na boisku.

Będąc w stanie szybko rozegrać piłkę przy pierwszym kontakcie jest istotne, ponieważ pozwala uzyskać przewagę nad piłkarze obok siebie oraz na zrobieniu niesamowitego podania które potem okaże się fantastyczne z powodu strzelenia gola.

Aby poprawić swoje umiejętności musisz ciężko pracować podczas każdego treningu piłki nożnej, w szczególności szkolenia przez siebie pracy na umiejętności dryblingu. Który zawsze potem przynosi pozytywne efekty w grze zespołowej.

ŚWIADOMOŚĆ

Mając dobre świadomości, często sprowadzają się do koncentracji. Wielu graczy będzie wędrować w czasie gry psychicznie, ograniczając ich możliwości na obserwację co się dzieje wokół nich. Zwiększanie świadomości zaczyna się podczas normalnych treningów piłki nożnej z zespołem, kiedy grasz małe mecze podczas treningu piłki nożnej musisz się ciągle rozglądać w bok, za siebie po prostu wszędzie. Musisz wiedzieć, co zrobić jak naglę dostaniemy piłkę, mało czasu mamy na zastanowienie się więc od razu musimy działać przemyślanie i wybrać najlepszą i najszybszą opcję zanim obrońca bądź napastnik nam ją przejmie.

Rozumienie TAKTYCZNE

Aby poprawić swoje taktyczne zrozumienie w grze należy obserwować i analizować to, co najlepsi gracze robią na danej pozycji, oglądanie gry pod względem położenia ruchu. Musisz uświadomić sobie, gdzie pewni gracze będą konsekwentnie działali w danym położeniu. Uwzględniając ogólne pojęcie o tym, gdzie twoi koledzy z drużyny będą ze względu na zrozumienie ich stanowiska. Kolejna wskazówka, która pomoże Ci uzyskać dalsze zrozumienie jest grać na pozycji stałej i starać się rozumieć swoich kolegów na boisku, im dłużej gramy z kolegami z zespołu tym szybciej idzie się zgrać oraz dobrać odpowiednią taktykę.