Samochody importowane z Kanady – czy warto kupić?

Boom na na samochody sprowadzane z Kanady

Jeszcze kilka lat temu można było obserwować na rynku motoryzacyjnym boom na samochody importowane zza oceanu. Nadal jednak ceny aut, zarówno nowych jak również używanych są tam zdecydowanie mniejsze niż w Europie oraz Polsce. Oczywiście porównując ceny i analizując ewentualne oszczędności koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kurs dolara. Im jest on tańszy, tym więcej na danym zakupie można zyskać. Niestety decydując się na zakup trzeba jeszcze doliczyć koszty transportu, odprawy celnej oraz cła VATu.

samochody importowane z kanady

Firmy zajmujące się importem aut z USA i Kanady

Na szczęście na imporcie samochodów nie trzeba się znać i robić tego samodzielnie. Istnieją firmy, które zajmują się tym profesjonalnie. Oferują one samochody importowane z Kanady oraz samochody importowane ze Stanów Zjednoczonych. Zajmują się one całą logistyką i wszystkimi formalnościami. Możemy więc wyszukać taką firmę i po skontaktowaniu się i ustaleniu wszelkich szczegółów możemy zlecić im ściągnięcie dla nas auta.

Jakie sprowadzane samochody mamy do wyboru?

Do wyboru są samochody nowe, ale również używane. Możliwe jest teżsprowadzenie samochodu powypadkowego albo pochodzącego od firm ubezpieczeniowych lub poleasingowych. Niektóre firmy oferują także pomoc w ewentualnej naprawie samochodu importowanego z Kanady i USA. Jeśli jest taka konieczność przystosowują go także do technicznych wymagań i warunków europejskich. I chociaż musimy za ich usługę zapłacić to nadal jesteśmy w stanie na takiej transakcji zaoszczędzić od kilku do kilkunastu procent.

samochody importowane z kanady

Ile możemy zaoszczędzić na sprowadzeniu auta?

W zależności od kwoty, jaką możemy przeznaczyć na samochód oszczędności mogą być mniejsze lub większe. Oczywiście największe oszczędności będą na samochodach drogich, takich wartych ponad 100 tys zł. Bezpieczniej będzie wybrać auto, które jest na europejskim rynku dostępne. Chodzi o to, żeby w przypadku ewentualnej naprawy nie było żadnych problemów z częściami wymiennymi. Decydując się na typowo amerykański samochód co prawda możemy liczyć na większy prestiż, ale także trudności i długi czas oczekiwania w przypadku konieczności naprawy. Najfajniejsze jest to, że firma, która importuje dla nas samochód dostarczy go nam pod nasz adres. Pozostanie nam tylko kwestia zarejestrowania go w urzędzie.

samochody importowane z kanady