Termin na sadzonki – które kupić?

Sadzonki borowki amerykanskiej – wyśmienicie!

Jesienią zdołamy sadzić nowiusieńkie krzaki oraz krzaczki do swojego ogrodu.
O ile siejemy tylko pozycje dekoracyjne to na pewno nie zaobserwujemy żadnych produktów, jeśli zaś postanowimy na krzaczki owocowe to w nadchodzącym uzbieramy dla siebie rozmaitego wariantu owoce.

”sadzonki

Bardzo atrakcyjne są malinki, jakich warianty dziś są tego rodzaju, iż maliny trzymają się na krzakach aż do początkowych mrozów. Owocowe krzaki to borówka amerykańska sadzonki jej są wyśmienite dla zaczynających sadowników, jest odporna na zimnica, niewiele wymagająca i niezmiernie bez trudu raczy się do ziemi. Wszelkiego wariantu sadzonki borowki amerykanskiej dają nam plony przypominające swoim wizerunkiem polskie jagody, są one ledwo nieco większe.

Sadzonki jagody kamczackiej – fakty

Borówka amerykańska krzewem dojrzewa do 2,5 m, po posadzeniu jesienią, wypada trochę owinąć ją przed początkowymi mrozami, ofiarować jej zwyczajnie czas na dobre ukorzenienie się. Porządnie jest posadzić ją na terenie słonecznym, uchronionym przed wiatrem, nie istnieje chciwym kąskiem dla robaków, dlatego nie potrzebujemy ją nadzwyczajnie spryskiwać. trzeba zaledwie dwa razy do roku nawozić ją, nawozem szczególnie określonym dla borówki amerykańskiej.

Innym przykładem, roślinki mało opornej są sadzonki jagody kamczackiej, pielęgnowane z powodzeniem w Polsce, stworzono niemało jej wersji, a słodziutka nazywa się „Wojtek”.

”sadzonki

Zarośla owej sadzonki są odporne na mróz, tolerują niesłychanie spory mróz, mają drobne potrzebowania ziemne, a owocują w czasie przedwczesnej wiosny, bowiem owoce jagody kamczackiej jesteśmy w stanie zbierać jeszcze przed truskawkami.
Jagody nadają się do spożycia wnet albo do różnorodnych przetworów czy też wypieków.

Jeśliby na jesień obsiejemy stosowne krzaki to wiosną damy radę mieć wyborne produkty, jakie uradują nas oraz wprawią w dogodzenie z powodu polskich ogrodniczych zręczności. W polskich warunkach atmosferycznych najlepiej jest obsiać sadzonki mrozoodporne.