Torby wielokrotnego użytku – nowy styl

Od momentu gdy supermarkety zaczęły wręczać nabywcom płatne torby papierowe, liczne grono klienteli zaczęło wykorzystywać torby własne. Z reguły sięgają oni po torby wielokrotnego użytku, uszyte z przyjaznych surowców, które można składać i zabierać ze sobą na zakupy.

torby

Zdobienie toreb

Torby bawełniane z różnymi napisami

używane są jako swoista moda.

Głównie wśród podeszłych osobników można dostrzec wielu eksploatatorów, którzy korzystają z jedynie toreb z bawełny czy uszytych z lnu. Takie torby mogą być również przekazywane w hipermarketach. Oczywiście ich koszt jest nieco wyższy niż reklamówka z pcv, która może być także torbą wielokrotnego użytku, jednak torba z materiału jest wygodniejsza – może być uszyta jako wystarczająco pojemna torba na zakupy, można wyszukać także modele z długimi rączkami, które uprzystępniają zabranie zakupów.

torby

Lekko słabszą

renomą cieszą się ekologiczne torby papierowe.Takie torby są dostępne w niektórych supermarketach sieciowych, gdzie upubliczniane są użytkownikom jako torby, w które pakowane są nasze kupione dobra.

Torby z papieru oferują jeszcze więcej opcyj niż torby bawełniane. Zwykle spotykane warianty toreb papierowych stworzone są z wiotkiego popielatego papieru, jednak w luksusowych butikach czy drogeriach oferujących np. kremy, perfumy czy wina można zastać torby z papieru lepszego, powleczonego specjalną powłoką. Takie torby mogą mieć również rączki dokonane z innych surowców, najczęściej z wypasionego i sztywnego sznurka. To właśnie torby papierowe z odpowiednimi nadrukami najczęściej użytkowane są jako torby prezentowe.
Takie
ekologiczne torby reklamowe
torby bawełniane
torby wielokrotnego użytku mają ogromny wpływ na środowisko i ekologię.

Czy firmy i jednostki handlowe mają realny wpływ na wygląd toreb papierowych czy materiałowych toreb wielokrotnego użytku? Naturalnie tak. Na takich torbach może się znaleźć logo zamawiającego, ale również celowo zamawiane teksty, rysunki satyryczne czy napisy. Torby można również zużyć jako gadżety promocyjne czy reklamowe – partnerzy docenią ich generalny profil.