Upadłość konsumencka w Anglii jako sposób na długi

Podejmowanie decyzji na temat tego w co zainwestować swoje posiadane pieniądze lub czy podjąć się spłaty kolejnej pożyczki, może niekiedy okazać się krokiem w stronę prawdziwych problemów natury finansowej. Nie zawsze można bowiem przewidzieć zmiany na rynku, które mogą doprowadzić do tego, że pozornie rozsądna decyzja ekonomiczna nagle staje się drogą do całkowitego bankructwa. Nie wspominając już o tym, że nagłe zmiany w sytuacji życiowej również mogą znacznie ograniczyć naszą zdolność spłaty zadłużeń. Co jednak zrobić, gdy bankructwo jest już naszą rzeczywistością i nie mamy szansy na to, aby samodzielnie spłacić wszystkie swoje zadłużenia?
Dłużnicy w Polsce mogą mieć nie lada problemy z wydostaniem się ze swoich kłopotów z zadłużeniami. Polskie prawo faworyzuje w znacznym stopniu banki i inne instytucje, którym możemy być winni jakieś pieniądze. Zatem samo prawo nie jest po naszej stronie, nie mówiąc już o tym, że cały proces sądowy jest bardzo długi i skomplikowany. Z tego powodu niektóre osoby w trudnych sytuacjach finansowych rozważają możliwość jaką jest upadłość konsumencka w Anglii.

Czym jest proces upadłości konsumenckiej w Anglii?

	padłość konsumencka w Anglii

Otóż według prawa jakie obowiązuje w krajach Unii Europejskiej oraz w Wielkiej Brytanii, jeżeli jesteśmy w stanie udowodnić, że nasze tak zwane COMI znajduje się w danym kraju, to ten kraj jest odpowiedzialny za osądzenie naszej sytuacji finansowej. Podlegamy zatem pod prawo panujące w tym kraju, nie zaś w naszej ojczyźnie. COMI to nic innego jak ośrodek naszych interesów życiowych. Może to między innymi oznaczać, że musimy wykazać, że mieszkamy w Wielkiej Brytanii, tam pracowaliśmy i odprowadzaliśmy podatki. Jeżeli spełniamy wszystkie te wymogi, sąd angielski jest w stanie rozważyć nasz wniosek o upadłość konsumencką w Anglii. Tym samym nasza sytuacja finansowa jest rozpatrywana z perspektywy liberalnego prawa, jakie panuje na Wyspach Brytyjskich. Upadłość konsumencka w Anglii może być zatem dobrą opcją na to, aby poradzić sobie ze swoimi licznymi zadłużeniami.