W jakim celu projektować wnętrze?

projektowanie wnętrz Tarnów

Czy projektant wnętrz jest ci potrzebny?

Istnieje jeszcze przekonanie w społeczeństwie, że projektowanie wnętrz jest zbędnym elementem przy jakichkolwiek pracach remontowych. Często się słyszy „to będzie niespodzianka”, „jak skończę to ocenisz”. Tylko po co narażać się na duże koszta?

Projektowanie wnętrz Tarnów doskonale rozumie idee wcześniejszego planowania. Dla porównania wysłalibyśmy trzy osoby po szafkę łazienkową w stylu retro, która miała by być dopełnieniem wystroju łazienki. Z opisu wynikało by, że łazienka ma szare kafelki, mleczne ściany oraz wannę i WC w kolorze białym.

Jedna osoba by przyniosła białą szafkę lakierowaną z ozdobnymi uchwytami retro, zainspirowała by się kolorem białym i to by było dobre.

Druga osoba przyniosła by szafkę kremową, twierdząc że wtopiła by się w kolor ścian i nie była by widoczna, tylko na pierwszym planie była by ta piękna wanna. Ta koncepcja też by była super.

Trzecia osoba by nic nie przyniosła, ponieważ stwierdziła by, że retro dla niej oznacza minimalistyczny wygląd i posiadanie wanny oraz WC to już jest dość.

Jak widać wiele pomysłów, i każdy z nich jest świetny. Jednak w jakim celu właściciel ma narażać się na koszty związane z dublowaniem tych samych produktów?

Właśnie po to służy projektowanie. Ma ono na celu w bezpiecznym środowisku, jakim jest wizualizacja komputerowa, pokazać ja ta przysłowiowa łazienka z opisu powyżej będzie wyglądała w tych trzech wariantach.

Koszt takiego projektu, na pewno staje mnie mniejszym ryzykiem ekonomicznym, jak kupowanie kilka razy jednej szafki do łazienki, a w razie braku wybory „bawienie się” w zwroty, marnowanie czasu w kolejkach sklepowych i często trudną relację z kierownikiem sklepu.

Jeżeli masz w planach remont, bądź zmianę wystroju twojego mieszkania, ponieważ znudził się Tobie styl nowoczesny, to pierwszą rzeczą o jakiej należy pomyśleć, jest zaprojektowanie go.

Tylko w ten sposób wizualizacja pomoże dobrać styl oraz materiały, bądź rozwinie wątpliwości na temat wystroju. Nie czekaj, zmień wystrój swojego wnętrza z głową.