Wakacje w Świnoujściu – kiedy pojechać?

Wakacje w Świnoujściu – kiedy pojechać?

wakacje nad morzem świnoujście

 

Słońce, plaża, słona woda- takie wakacje, bez stresu i codziennej gonitwy, to marzenie wielu Polaków. Nie trzeba od razu wyjeżdżać na egzotyczną wyspę, by cieszyć się urokami lata. W ostatnim czasie także w Polsce termometry w czerwcu, lipcu czy sierpniu notują rekordowo wysokie temperatury, a przepięknych zakątków nam nie brakuje. Jeśli wybierzemy morze, warto zajrzeć do Świnoujścia.

Wakacje nad morzem Świnoujście

Takie frazy można znaleźć na stronach internetowych rekomendujących wakacyjny wypoczynek w kraju. Świnoujście to miasto portowe, spośród polskich miejscowości najdalej wysunięta na północny-zachód. Leży nad ujściem Świny do Bałtyku oraz obejmuje swym zasięgiem kilkadziesiąt wysp, w tym najbardziej znane: Uznam, Wolin i Karsibór. Charakteryzuje się też malowniczymi plażami. Mało kto wie, że plaża w Świnoujściu jest uznawana za najszerszą w Polsce. Ponadto, temperatura wody jest tu najwyższa na polskim wybrzeżu. Latem dzień jest o godzinę dłuższy, a zimą o godzinę krótszy niż w południowej części kraju.

Noclegi Świnoujście

Miasto posiada bogatą bazę hotelową. Nie brakuje tu także małych pensjonatów, stancji czy kwater prywatnych. Każdy może znaleźć coś, co odpowiada jego preferencjom.

 

wakacje nad morzem świnoujście

Atrakcje miasta i okolic

Wyspowy charakter miasta determinuje występowanie morenowej fauny i flory. Występują tu rośliny takie jak: mikołajek nadmorski, rokitnik czy rukwiel nadmorska. Liczna jest populacja ptaków (np. kormoranów) oraz chrząszczy (np.jelonek rogacz). Na terenie miasta odwiedzić można liczne zabytki i interesujące miejsca m.in.: zespół fortów Twierdzy Świnoujście, XIX-wieczny Park Zdrojowy, Muzeum Rybołóstwa Morskiego, zabytkowe budynki dawnej stoczni, Latarnię Morską, basen U-bootów na Karsiborze, stare kamienice i kościoły, promenadę nadmorską.

Wypoczynek i rozrywka

Świnoujście i okolice gwarantują zróżnicowane formy wypoczynku. Po całym dniu opalania się na plaży, możemy przejść się do portu lub odbyć rejs promem. W porze obiadowej warto wybrać się do restauracji, które oferują duży wybór świeżych ryb. Świnoujście to też świetna baza wypadowa do naszych zachodnich sąsiadów lub pobliskich Międzyzdrojów, gdzie na deptaku można spotkać gwiazdy polskiej sceny muzycznej i filmowej.