Wybierz odpowiednie rolety do swojego mieszkania

Za czasów PRL-u wyłącznym efektywnym sposobem na zapewnienie prywatności w własnym mieszkaniu były ozdoby okienne w postaci firanek i zasłon. Do dziś firanki oraz zasłonki niepodzielnie dominują w naszych oknach. Daleko nam do bezpruderyjnych holendrów, którzy nie posiadają żadnych ozdób okiennych, a całe życie rodzinne toczy się nieomal na widoku przechodniów. Coraz to częściej w naszych oknach goszczą jednak moskitiery poznań . Przynoszą one efektywną ochronę przez wścibskimi spojrzeniami niepowołanych osób, chronią też przed zbytnim ogrzaniem domu.


Typy rolet

Tradycyjne rolety materiałowe nie umożliwią jednakże tak wydajnego zaciemnienia przed promieniami słonecznymi jak rolety zewnętrze. Ich zakładanie jest nadzwyczaj drogie, bo to również dodatkowa ochrona przed potencjalnymi włamywaczami. Oprócz tego jednak, że roleta ma za zadanie chronić przed Słońcem powinna też ustanawiać odpowiednią ozdobę.
W większości wypadków decydujemy się na rolety poliestru nawijane na wałku. Prosta w podtrzymaniu czystości, niedroga, będzie nam dogadzać przez dużo długich lat. Nie gwarantują natomiast tak efektywnej ochrony przed promieniami słonecznymi jak rolety zaciemniające, które odbijają światło słoneczne. Rekomendowane są w szczególności w tych pokojach, jakie są narażone na przesadne promieniowanie słoneczne. Jeżeli zależy nam głównie na aspekcie ozdobnym to perfekcyjnym wyborem będą rolety rzymskie. Mowa o rzymskich są albowiem najbardziej popularne. Uroku nie można natomiast odjąć roletom francuskim lub londyńskim. Tego rodzaju dekoracje okienne sprawdzają się w szczególności we pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu klasycznym. W dodatku pośród tradycyjnych rolet wynajdziemy nie tylko te w jednakowych barwach.Rolety tradycyjne mogą posiadać ozdobne motywy w postaci kwiatków czy innych stylów. Mogą się również różnić gatunkiem materiału, teksturą. Nie zapominajmy również o roletach bambusowych. One fenomenalnie wpisują się w trend eko i będą sprawdzać się we wszystkich wnętrzach zaaranżowanych w stylu eko. Oferta sklepów z dekoracjami jest na tyle różna, że każdy niemal dostroi rolety odpowiednie do jego domu.