Zabieg usuwania kamienia nazębnego

Kamień uwielbia odkładać się na zębach. Nieestetyczny ciemnawy nalot zdecydowanie pogarsza ich ogólny wygląd i nie zachęca do szczerych uśmiechów. Wstydzą się go w szczególności palacze i miłośnicy kofeinowych napojów. Nikotyna zawarta w papierosach oraz kawa czy nawet herbata sprawiają, że zęby, zwłaszcza od wewnątrz, robią się lekko czarne bądź żółte. Kamień nazębny należy oczywiście regularnie usuwać, a dobry stomatolog Warszawa mokotów każdemu zaleci powtarzać ten zabieg przynajmniej raz w roku.

Na czym jednak dokładnie on polega, ile kosztuje i jakie są jego efekty?

Dawniej kamień nazębny usuwano przy pomocy mechanicznych narzędzi. Zajmowali się tym głównie dentyści oraz czasami panie higienistki. Przy użyciu ręcznych narzędzi ściągało się kamień po kolei ze wszystkich zębów. Teoretycznie zabieg nie powinien być bolesny, a jednak pacjenci w jego trakcie nieraz odczuwali spory dyskomfort i tylko marzyli o tym, by opuścić gabinet. Dziś metody stosowane w dawnych latach odchodzą do zapomnienia. Ręczne narzędzia zastępowane są specjalistycznymi urządzeniami, które wykorzystują moc działania fali ultradźwiękowych. Oddziałuje się nimi na płytkę nazębną. Fale ultradźwiękowe prowadzą do rozbijania się kamienia i jego odpadania z samych zębów. Następnie wykonuje się dodatkowe zabiegi, które jeszcze bardziej oczyszczają zęby. Teoretycznie może je przeprowadzić stomatolog warszawa mokotów, choć coraz częściej robią to higienistki stomatologiczne. A ile trzeba zapłacić za możliwość skorzystania z tych zabiegów? Tak naprawdę nic. Każdemu przysługuje bezpłatne usuwanie kamienia nazębnego. Można z niego skorzystać raz w roku.
	stomatolog warszawa mokotów

Niewiele osób pamięta o tym, by regularnie usuwać kamień nazębny z płytki. Jest to natomiast niezwykle ważny zabieg, który chroni uzębienie przed najróżniejszymi schorzeniami. Pozwala także dłużej cieszyć się białym i pięknym odcieniem płytki. Usuwając z niej sporą warstwę kamienia nazębnego, można częściowo ją wybielić, choć w teorii nie taki jest efekt tego zabiegu.