Zadbaj o bezpieczeństwo kota

Trzymając kotka i rezydując na wysokich piętrach bywamy zmuszeni do zamieszkiwania za siecią.
W razie gdy mamy taras czy też własne okna bywają cały czas uchylone, w szczególności w okresie letnim, przymuszeni jesteśmy do zamontowania siatki.

siatka na balkon

Siatka dla kota

Siatka zabepieczająca na okno, może być stworzona ze sznura lub druta, będzie prosta w zamontowaniu, jeśli jednakże martwimy się, że nasz kot zdoła ją uszkodzić lub nie ubezpieczy ona zupełnie własnego balkonu używajmy siatki umocnionej. Siatka dla kota sprzedaje się w sklepach remontowo-budowlanych. Sieć bywa materiałem wytrzymałym na promieniowanie UV oraz okoliczności pogodowe.
Najlepiej gdy nasz balkon posiada pułap, w takim razie nie musimy robić jakichś ponadplanowych oraz wyszukanych ram osłonowych.
Do założenia siatki na balkon pomocna będzie nam bezspornie nadmieniona siatka, śruby rozporowe o jak w najwyższym stopniu zamkniętej końcówce oraz drągi albo solidny drut, z jakiego sformujemy podporę dla zaczepienia sieci.

siatka na balkon

Odpowiednie zabezpieczenie

Kiedy postawimy już i zamontujemy nadmieniony szkielet, nie zapominajmy, żeby zaciągając siatkę, była ona rozłożona miarowo oraz ściśle, należy zabezpieczyć przestrzeń z wszelkiej krawędzi, by nasz pupil nie posiadał możliwości wydostania się na zewnątrz. Otwory siatki winny wyznaczać kwadraty o równomiernej wielkości. O ile okaże się, iż sieci będzie za luźno naprężone, pocznijmy kolejny raz aż do właściwego efektu, bodaj iż naprawdę niepoprawnie zmierzyliśmy wielkość sieci.
Wypadnięcie z wielkiej wysokości, na nieszczęście też dla kotów bywają. Za każdym razem o tym pomnijmy i chrońmy wszystkie miejsca newralgiczne.
Istnieją choćby specjalistyczne przedsiębiorstwa, jakie specjalizują się w zabezpieczaniu balkonów i okien. Jest to jednakowoż praca nader droga, przy ociupince staranności oraz poświęcenia własnego czasu sieć taką powinniśmy zamontować wszak samodzielnie, tak jako już powyżej jest to napisane.
Dla bezpieczeństwa swojego kociaka, rezydujmy toteż za siatką.